Wynajem autokaru Warszawa -> Wenecja -> Warszawa

Wycieczka autokarowa z Warszawy do Włoch realizowana naszym autokarem. Była bardzo ciekawa i interesująca.
Zobaczylismy sporo interesujących miejsc.

Dzień pierwszy wyjazd autkarem z Warszawy do Włoch około godziny 9.00 przez Czechy i Austrię oczywiście z postojami. Na miejscu byliśmy późnym wieczorem.

Dzień drugi Po śniadaniu wyruszyliśmy do Lido di Jesolo, podróżując przez piękną Weronę. Miasto Werona słynne jest z kochanków Romea i Juli. Zobaczyliśmy najsłynniejszy balkon świata. Podziwialiśmy rzymską architekturę Werony. Odwiedziliśmy słynny amfiteatr – Arenę, która jest symbolem miasta. Werona to miejsce całkowicie harmonijnej integracji najlepszych elementów artystycznych z różnych epok historycznych. Później przejechaliśmy autokarem na punkt widokowy skąd mogliśmy zobaczyć przepiękną panoramę miasta. Później mieliśmy czas wolny dla siebie. Całe miasto Werona jest naprawdę spektakularne, podobnie jak kościoły. Najważniejsze z nich to gotycki kościół św. Anastazji, kościół San Fermo Maggiore, który utworzony jest z dwóch budynków ułożonych jeden na drugim. Widoki niesamowite i miasto bardzo piękne. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu niedaleko Werony.

Dzień trzeci Po śniadaniu wyjechaliśmy autokarem do Sirmione. Sirmione jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków wypoczynkowych nad brzegiem jeziora Garda w północnych Włoszech. Małe historyczne miasteczko znajduje się na końcu długiego półwyspu wystającego z południowego brzegu jeziora między Desenzano del Garda i Peschiera.
Zwiedziliśmy trzynastowieczny zamek Rocca Scaligera. To prawdziwy bajkowy zamek z zewnątrz. Zamek naprawdę twierdza. Wspaniałą atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Garda, skąd podziwialiśmy przepieknę widoki na Dolomity. Późnym wieczorem dotarliśmy do hotelu.

Dzień czwarty Po śniadaniu wyjechaliśmy autokarem do Padwy. Padwa znajduje się w regionie Vento we Włoszech, około 40 km od Wenecji. Zwiedziliśmy tutaj Bazylikę św. Antoniego naprawdę, to jeden z najbardziej niesamowitych kompleksów religijnych, które widzieliśmy. Zobaczyliśmy również najsłynniejszy uniwersytet, gdzie wykładał m.in.
Galileusz, a studiował m.in. Kopernik. Później mieliśmy czas wolny i mogliśmy podziwać centrum historycznego miasta. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w hotelu w Wenecji.

Wynajem autokaru Warszawa ->Wenecja

Dzień piąty Ten dzień był dniem na indywidualne odkrywanie najpiękniejszych miejsc Laguny Weneckiej. Była to wycieczka na trzy wyspy. Rejs na Burano, która znana jest z kolorowych domów i weneckich koronek. Spacer po tej wyspie był cudowny. Przepiękne widoki. Kolorowe domy, odbijające się w wodach kanałów. Ogromne ilości kwiatów na balkonach. Wyspa ma swój urok. Następnie udaliśmy się na wyspę Murano słynnącą z wyrobu szkła. Odwiedziliśmy warsztat w którym wyrabia się szkło artystyczne. Rejs do Wenecji na plac św. Marka. Wjechaliśmy na wieżę Campanile skąd przepiękna była panorama laguny weneckiej. W Wenecji mieliśmy czas wolny na wieczorny spacer po centrum miasta. Rejs powrotny do autokaru. Powrót do hotelu.

Dzień szósty W tym dniu kontynuowaliśmy zwiedzanie Wenecji.
Spacerowaliśmy od Piazza di Roma do słynnego mostu Rialto. Pływaliśmy gondolami po weneckich kanałach i Canale Grande. W godzinach popołudniowych wyjechalismy do Polski.

Dzień siódmy Przyjazd autokarem do Polski około 07.00